Ingress

Co je Ingress?

Ingress je hra založená na principu tzv. rozšířené reality (augmented reality), ve které se skutečný svět kolem nás prolíná s virtuálním světem prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu s GPS. Podstatou Ingressu je boj dvou frakcí (Enlightened čili Osvícení na jedné straně a Resistance čili Odpor na straně druhé) o portály, které jsou zdrojem tzv. exotic matter, exotické hmoty s téměř magickými účinky. Tyto portály se nacházejí na místech významných soch, budov a dalších lidských výtvorů a hráči se mezi nimi musí fyzicky přemisťovat.

Co je cílem hry?

Cílem je zabrat pro svou frakci co nejvíce mind units, tedy tedy zjednodušeně řečeno co největší území přepočtené podle hustoty obyvatel. K tomu slouží pole vytvořená spojením jednotlivých portálů mezi sebou. Skóre se počítá v pravidelných cyklech, takže každé vítězství je jen dočasné, ale může ovlivnit další vývoj doprovodného příběhu.

Co potřebuji, abych mohl(a) začít?

Především je potřeba mobilní přístroj (telefon či tablet) s GPS a operačním systémem Android či iOS. Dále mobilní datové připojení – spoléhání na veřejné wi-fi hotspoty je tak omezující, že opravdu nelze doporučit. A pak nějaký způsob pohybu – nohy, brusle, kolo, auto, … ano, opravdu je potřeba se přesouvat z místa na místo.

Aplikace Ingress je zdarma a stáhnout ji můžete zde: verze pro Android a verze pro iOS.

Náhradní baterie či powerbanka pro váš telefon či tablet sice není nutná, ale pokud budete hrát více, určitě ji oceníte.

Za kterou stranu mám hrát?

Za Enlightened, samozřejmě. My jsme ti zelení, také se nám říká „žáby“. Věříme, že exotická hmota (XM), která k nám přichází skrz portály, může být užitečná, a proto se ji snažíme studovat, pochopit a využít k dobrým věcem. Na druhou stranu Resistance se účinků XM bojí.

Samozřejmě si můžete vybrat stranu i jinak než podle příběhu. Například vzít v úvahu, za koho hrají vaši kamarádi, nebo která frakce je ve vašem okolí v menšině. Ale věřte nám, tak jako tak je nejlepší hrát za Enlightened. ;)